Noutăți

Stafilococ prezent în mâncarea din programul „Masă sănătoasă”

Tatăl unui copil de 3 ani de la grădinița din localitatea Șag, județul Timiș, a sesizat procurorii și alte autorități ale statului, inclusiv Guvernul României, după ce băiatul său a fost diagnosticat cu gastroenterocolită, iar în mâncarea servită la grădiniță, prin programul guvernamental „Masă sănătoasă”, a fost descoperită o bacterie din familia stafilococilor. 

Autoritățile din Timiș susțin că nu s-a dovedit o legătură între mâncare și simptomele copilului, dar tatăl acuză mușamalizarea cazului. Patronul firmei de catering susține că a depus împotriva tatălui-reclamant o plângere penală pentru hărțuire. 

Leave a comment

Subscribe
Notify of

0 Comments
Newest
Oldest Most Voted



0
Ne-ar face placere să comentezi la acest articol :)x
()
x