Șeful DSU, Raed Arafat, a declarat că foștii șefi ai pompierilor prahoveni din perioada când Ferma Dacilor a fost controlată, dar nu închisă, au fost nevoiți să iasă la pensie din cauza unor nereguli. „Fostul inspector șef al Inspectoratului Județean Prahova și fostul prim-adjunct al Inspectoratului Județean Prahova, care amândoi au plecat acum doi ani, nu au plecat, și vreau să subliniez, nu au plecat de voia lor. Deci ei au plecat în urma mai multor sesizări și în urma chiar ridicării accesului la documente clasificate, în urma unor constatări asupra activității lor în relație cu mai multe situații. Așa că plecarea lor atunci a arătat că ministerul a sesizat că sunt probleme, motiv pentru care ei au trebuit să treacă în rezervă”, a spus Raed Arafat.
- Foștii șefi ai ISU Prahova care au controlat Ferma Dacilor în 2019, forțați să se pensioneze după mai multe sesizări, spune Raed Arafat;
- Acuzația principală pentru care Ciolacu l-a dat afară pe omul care i-a respins titlul de „luptător cu rol determinant” la Revoluţie: Corpul de Control susține că Dodu a dat documente presei. „Recorder” primise acces la dosarul premierului;
- Victor Ponta și Dan Șova, achitați definitiv în dosarul Rovinari-Turceni după 8 ani de procese;
- Meteorologii anunţă temperaturi peste cele obişnuite, în cea mai mare parte a lunii ianuarie;
- Cum s-au pensionat șefi ISU Prahova implicați în ancheta privind funcționarea pensiunii Ferma Dacilor/ Serviciul Secret al MAI le-a retras accesul la informații clasificate;
- Ministrul austriac de interne, duș rece pentru București și Sofia: „În prezent nu există negocieri privind aderarea” deplină la spațiul Schengen / Prin urmare, „nu există o dată” pentru punerea în practică;
- Xiaomi a lansat primul său model de automobil electric, care va concura cu Porsche şi Tesla;
- Previziunile şamanilor peruani pentru 2024 – VIDEO;
Comentarii recente