Noutăți

Șefi ai ISU PH care au controlat Ferma Dacilor, forțați să se pensioneze

Șeful DSU, Raed Arafat, a declarat că foștii șefi ai pompierilor prahoveni din perioada când Ferma Dacilor a fost controlată, dar nu închisă, au fost nevoiți să iasă la pensie din cauza unor nereguli. „Fostul inspector șef al Inspectoratului Județean Prahova și fostul prim-adjunct al Inspectoratului Județean Prahova, care amândoi au plecat acum doi ani, nu au plecat, și vreau să subliniez, nu au plecat de voia lor. Deci ei au plecat în urma mai multor sesizări și în urma chiar ridicării accesului la documente clasificate, în urma unor constatări asupra activității lor în relație cu mai multe situații. Așa că plecarea lor atunci a arătat că ministerul a sesizat că sunt probleme, motiv pentru care ei au trebuit să treacă în rezervă”, a spus Raed Arafat.

Leave a comment

Subscribe
Notify of

0 Comments
Newest
Oldest Most Voted



0
Ne-ar face placere să comentezi la acest articol :)x
()
x