România ocupă primul loc în țările Uniunii Europene la scumpirea energiei și are cea mai mare pondere în puterea de cumpărare a electricității cu toate taxele incluse, arată un studiu al Asociației Energia Inteligentă.
Aceasta a analizat prețurile din luna iulie și a constatat că liberalizarea energiei a dus la creșteri semnificative. Datele Institutului Național de Statistică (INS) arată o scumpire de 72% a energiei față de aceeași perioadă a anului trecut.
- România este campioană europeană la scumpirea energiei;
- Mega-anchetă a Parchetului General după ce aproape 300 de oligarhi și infractori ruși ar fi obținut ilegal documente de identitate românești / Ar fi folosit inclusiv numele unor soldați ucraineni morți pe câmpul de luptă;
- Aviz negativ. Curtea de Apel București nu este de acord cu micșorarea pensiilor judecătorilor;
- Orice, doar să nu se vorbească despre crimă! 6 decembrie 2024 este ziua in care democratia a fost calcata in picioare de catre CCR;
- Stenograme Ceaușescu: „Până la 11:00, nu dau gaze nimănui!”. Cum a scos țara din priză;
- Oana Gheorghiu începe reforma: 83 de companii de stat au datorii de 14 miliarde de lei. Care sunt primii pași și ce ne obligă PNRR;
- Mercenarul Horaţiu Potra, adus la Parchetul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie pentru a fi audiat în dosarul de evaziune fiscală şi spălare a banilor în cazul banilor obţinuţi în urma misiunilor din Congo;
- AURORA – Cel mai mare exercițiu post-blackout în România.
Comentarii recente