Noutăți

Elena Udrea a fost operată de urgență și acum este la ATI

Elena Udrea a fost preluată, duminică dimineață, cu ambulanța de la Penitenciarul Târgșor, fiind dusă la spital din cauza unor probleme abdominale. Acum, surse Libertatea au declarat că fosta ministră a Turismului a fost operată de urgență și este la recuperare la terapie intensivă. Elena Udrea a fost operată cu succes și se află la terapie intensivă acum, potrivit Antena 3. Ea a fost operată chiar de Dr. Sebastian Toma, managerul SJU Ploiesti.

Se pare că Udrea ar suferi din cauza unei colecistite acute litiazică, de altfel, se știa că are calculi de cel puțin doi ani. Colecistita acută reprezintă inflamația acută a vezicii biliare și este una dintre complicațiile majore ale litiazei biliare (prezența calculilor în vezica biliară). 

Leave a comment

Subscribe
Notify of

0 Comments
Newest
Oldest Most Voted



0
Ne-ar face placere să comentezi la acest articol :)x
()
x