Vârsta de pensionare în sistemul de justiție va crește la 65 de ani, a anunțat premierul Ilie Bolojan în cadrul unei conferințe pe tema reformei pensiilor speciale.
De asemenea, creşte vechimea de la care magistrații se pot pensiona – de la 25 de ani la 35 de ani. Bolojan a precizat că asta înseamnă că există posibilitatea ca un magistrat care lucrează de la început în sistemul de magistratură din România să iasă la pensie mai repede, dacă doreşte, dar nu la 48 de ani, ci la 58 de ani.
- Vârsta de pensionare a magistraților crește la 65 de ani;
- David Popovici campion mondial la 200 m liber după o revenire senzațională!
- Guvernul Bolojan, a șasea încercare de reformare a pensiilor speciale. Cum au eșuat primele cinci;
- Viorel Cataramă – ȘI EU AM DAT ȘPAGĂ!
- David Popovici, declarații fără precedent despre o mare problemă din România după ce a devenit campion mondial. „Am vrut să mă întorc acasă, să renunț să concurez”;
- Cum salvezi un draft TikTok în cloud pe iPhone fără pierderi;
- DRDP Iași a inventat funcții ca să plătească 2 directori de instituție;
- Firma lui Mugur Isărescu, respinsă de la un proiect de accesare a fondurilor europene, după o greșeală la rata de schimb valutar.
Comentarii recente