Moartea înfiorătoare a Anei Oroș Daraban, mâncată de vie de câini, a devenit nimic mai mult decât cadrul unui război politic în care taberele Ciprian Ciucu și Nicușor Dan se încaieră precum haitele de lângă Lacul Morii, într-o răfuială pentru demolarea adversarului și exonerarea proprie/a preferatului. Nimic mai mult, încă din primele minute de la aflarea știrii.
Crima aceasta oribilă, pentru că este o crimă, are mai mulți coautori instituționali, conform responsabilităților legale.
În primul rând, este vorba despre ASPA, o instituție subordonată Primăriei Capitalei, care are obligația legală să adune de pe străzi câinii care umblă liberi.
- Război politic total pe cadavrul unei femei. Condamnați la repetare;
- Poveștile rudelor celor uciși de „ultimul naș” al mafiei siciliene. Ce au simțit când a fost arestat;
- Zelenski le vorbeşte ucrainenilor despre justiţie şi cazul de corupţie din guvern: „Săptămâna aceasta va fi un moment pentru decizii adecvate. Aceste decizii au fost deja pregătite;
- Elon Musk: Un abonament cu preţ mai mare la Twitter nu va include reclame;
- Dezvaluiri socante despre securitate inainte si dupa revolutie ! Lupta cu sistemul!
- Apple pregăteşte primele laptopuri cu chipset-uri pe 3nm;
- Hotelul din munți în care poți să dormi în două țări în același timp;
- INVESTIGAȚIE. Societatea civilă de partid și de stat. Cum și-a tras ministrul Bode oamenii în funcții la stat;
- SUA au prelungit mobilizarea celor 4.000 de militari în România. „Te antrenezi chiar pe teritoriul pe care s-ar putea să îl aperi”;
- Tratamentul pentru PSORIAZIS care te scapă de pete;
Comentarii recente