Coaliția de guvernare PSD-PNL-USR-UDMR analizează scăderea salariilor cu 10% în administrația centrală anul viitor, măsură care ar trebui să vină concomitent cu reforma administrației locale.
Mai exact, în instituțiile care au trecut deja prin procese de restructurare, precum Camera Deputaților sau Senatul, autoritățile negociează scăderea pe ordonatori de credite, astfel încât reducerile să poată fi făcute din investiții sau din achizițiile de birotică și mobilier.
- Coaliția analizează scăderea salariilor cu 10% la toți bugetarii;
- Milioane de bancnote euro false, descoperite în Portul Constanța Sud;
- Congresul UDMR – Kelemen Hunor, către Bolojan: Te felicit pentru curajul de a începe reforma statului /Vreau să te încurajez să o faci până la capăt, o reformă reală, sistemică /Poţi conta pe noi în această bătălie;
- Hidroelectrica își cumpără drone și „submarine” VIDEO&FOTO + DOCUMENT;
- Legea care pune coaliția pe jar: Parlament cu 300 de aleși. Pe noua formulă, doar o minoritate ar mai intra în forul legislativ;
- Ce spune unul dintre fondatorii gigantului Glovo despre controalele ANAF din România;
- Acuzația Reuters că România importă energie rusească, contrazisă de Ministrul Energiei, Bogdan Ivan.
Comentarii recente