Noutăți

Bolnavii de cancer nu mai primesc bani pentru tratamente

Pacienții oncologici nu mai primesc tratamente decontate din partea CNAS pentru că banii alocați pentru acest an s-au epuizat. Federația Asociațiilor Bolnavilor de Cancer trage un semnal de alarmă și cere de urgență o rectificare bugetară. „Este singura șansă pentru ca mii de pacienți să nu moară cu zile”.

Federația Asociațiilor Bolnavilor de Cancer (FABC) a anunțat într-un comunicat de presă că sistemul de sănătate a rămas fără bani pentru decontarea tratamentelor oncologice, iar mii de pacienți sunt lăsați să moară cu zile. Mai mult, anumiți distribuitori de medicamente au oprit deja livrările. 

Leave a comment

Subscribe
Notify of

0 Comments
Newest
Oldest Most Voted



0
Ne-ar face placere să comentezi la acest articol :)x
()
x