Donald Trump a postat un adevărat delir la adresa preşedintelui ucrainean Volodimir Zelenski, numindu-l „dictator” care ar trebui să „se mişte rapid”, altfel riscând să piardă ţara.

Într-o postare pe Truth Social, Trump a scris: „Zelenski recunoaşte că jumătate din banii pe care i i-am trimis „LIPSESC”. El refuză să aibă alegeri, este foarte jos în sondajele ucrainene şi singurul lucru la care s-a priceput a fost să-l facă pe Biden să cânte „ca o vioară”.
„Un dictator fără alegeri, Zelenski ar face bine să se mişte repede sau nu va mai avea o ţară”, ameninţă Trump, citat de The Guardian.
- Trump, delir total împotriva lui Zelenski;
- Prezidențiale 2025. Mesajele șefului CCR pe înțelesul tuturor: clarificări, avertismente la semnalele transmise instituțiilor;
- Aerul din interiorul locuințelor poate fi mai murdar decât cel de afară;
- Bloomberg: Administraţia Trump face presiuni asupra României pentru a permite candidatura lui Călin Georgescu, un politician de extremă dreapta, în alegerile din luna Mai;
- Prețurile alimentelor explodează. Ce produse devin un lux;
- Piedone continuă asaltul – a închis aproape toate restaurantele și din AFI Cotroceni, cel mai mare mall din România;
- Cum joacă Bolojan între UE și SUA.

Comentarii recente